Sunucu (Web Hosting)

Kendinize ait veya sirketine ait bir web sayfasi kurmak istiyorsaniz, yayinlamak istediginiz sayfalarinizin, urunlerinizin ,resimlerinizin veya yazilarinizin internet kullanicilari tarafindan 24 saat erisebilecegi bir sunucuda durmasi gerekir. İnternete bu depo vazifesi gören işleme hosting denir.

Hosting işlemlerinde siz değerli müşterilerimiz için önemli olan noktalar;

Hız:

Web Sitenize ait sayfaların yüklenme hızı çok önemli bir unsurdur. Eğer hosting aldığınız Serverın internete çıkış hızı düşük ise ya da kapasitesinin üstünde hosting hizmeti veriyorsa doğal olarak sayfalarınızın yüklenme hızı yavaş olur.

Verilecek Alanın Boyutu:

Size verilecek alanın boyutuna göre ücretlerde değişiklik göstermektedir. Siz konusuna göre hazırlayacağınız sitenize ne kadarlık bir alan gerekli ise o oranda hosting alanı talep edeceksiniz. Geniş kapsamlı ve içeriği fazla bir site düşünüyorsanız sitenize verilecek alanın boyutu da büyük olması gerekir.

Server Desteği:

Web hosting'de diğer önemli nokta da serverınızın kullanılan programı ve veritabanını destekliyor olmasıdır. Günümüzde artık internet siteleri tanıtımın yanında hazırlanan dinamik formlar sayesinde daha farklı işlevleri de (İş başvuru formları, talep formları, kredi kartı ile satış gibi) yerine getirmektedir. Bu tür formların hazırlanması özel programlama dilleri (ASP,PHP,SQL gibi) ile yapılmaktadır. Örneğin ASP destekli bir sitenin çalışabilmesi için sitenin server tarafında ASP ile yapılmış formları destekleyen programların kurulu olması gerekir.

Sizlere ihtiyacınıza bağlı olarak istediğiniz web hosting paketini kendiniz belirleme olanağı sağlamaktayız. Asp .Net Desteği, Sql Server ve sınırsız email hizmetleriyle sizlere hızlı ve güvenilir hosting hizmeti sunuyoruz.